יום חמישי, 18 ביוני 2020

האם חשוב להתאמן עם מאמן אישי לאחר ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה)?

קרדיט לתמונה: www.Unsplash.com

כידוע פעילות גופנית היא חשובה מאוד לבריאותנו וחיונית ביותר בעקבות ניתוח בריאטרי. חשוב מאוד לשמור על הירידה במשקל, להישאר מאוזנים ובריאים. 

בכל הניתוחים לקיצור קיבה המטרה היא אחת, להקטין את קיבולת הקיבה, ואת כמות האוכל הנכנס אליה ויכולת הספיגה בגוף. המבנה האנטומי של מנותחי הקיבה משתנה ויש להבין את משמעות השינוי, קיים צורך לעמוד על המשמעות של כמות האוכל ויכולת הספיגה של הוויטמינים והמזון ששונה ממתאמן רגיל. יש לשים דגש על השלכות התזונה על הגוף בטווח הקצר ובטווח הארוך וקיים צורך חיוני לבנות תוכניות אימונים ותזונה שמתאימים למקוצרי קיבה.

בנוסף לשינוי האנטומי בגוף מתחוללים שינויים משמעותיים בהיבט הפיזיולוגי - ירידת המשקל דרסטית, תוך זמן קצר ביותר מתקיימת ירידה בחוזק ומאסת השרירים, יש מנותחים שלאחר הניתוח משילים מעל 50% ממשקל גופם בפרק זמן קצר, הם נראים קטנים ומצומקים וחלק מהמנותחים מדווחים על חולשה ועייפות כרונית . אצל חלק המנותחים מתעוררות בעיות גב קשות מאוד כמה חודשים שלאחר הניתוח כתוצאה מירידה הדרסטית במשקל.

יש המבינים את החשיבות בפעילות ספורטיבית וממש נלחמים עם עצמם לעשות ספורט אם כי הם לא נהנים לעסוק בספורט ובמיוחד ללכת לחדר הכושר. זה מוביל בדרך כלל לדילוג על תוכנית אימון מסודרת, או סתם שלא עושים זאת בצורה נכונה, מה שמגדיל את הסיכון לפציעות. 

בן זוג או מאמן יכולים להשאיר אתכם ממושמעים וממוקדים. זו הסיבה שאני מאוד ממליץ להשתמש במאמנים באופן כללי ובמיוחד לבחור במאמנים מוסמכים לספורט וחדר כושר שיש להם הבנה וידע בתחום הבריאטרי (כפי שאנו בוחרים רק בדיאטנית בריאטרית עם תחילת התהליך). חשוב לבחור במאמן שמבין מה עברתם ומה אתם עוברים, מה אתם מרגישים, מאמן שעבר את התהליך כמוכם. חשוב להבין כי קיים פער גדול מאוד בין הידע הקיים לבין הידע הנדרש על מנת לאמן בצורה נכונה ובטוחה מתאמן בריאטרי. 

יש להבין שלא כולם רוצים מאמן, או שאולי אין להם תקציב להחזיק מאמן לזמן מה, זה די נורמלי ומובן.
לצורך מתן מענה רחב ומקיף, רצוי למצוא את המכון שיכול לספק לכם כמה אלטרנטיבות וכמה אופציות לתוכניות אימון שתפורות ליכולת הפיננסית והפיזית שלכם ושיעזרו לכם להישאר בשליטה ולהרגיש פעילים ואנרגטיים.
 

 

למה זה חשוב להתאמן עם מאמן אישי?

1.     מאמן מקצועי מועיל במיוחד לאנשים שזה עתה מתחילים באורח חיים ספורטיבי. מאמן אישי יכול ללמד אתכם את הדרך הנכונה והבטוחה למהלכים בשגרת החיים החדשה שלכם. אם מעולם לא עבדתם בחדר כושר ולא עשיתם פעילות עם משקולות, מאמן מוסמך יכול להראות לכם כיצד להפיק את המירב מאימוני התנגדות בבטחה ולמנוע פציעות.
 

2.     מאמנים אישיים מציעים תובנות לגבי הכושר והפעילות הספורטיבית שלכם.
לפעילות הספורט יש פנים רבות, והיא עוזרת להשיג את המטרות והיעדים שלכם. לדוגמא, אתם מעוניינים לחזק שרירים? אתם מעוניינים לבנות שריר? להיות גמישים יותר? להגדיל את הסיבולת? או לשפר את הכושר הגופני שלכם. מאמן אישי מקצועי יכול למפות מסלול נכון ובטוח ככול האפשר למטרות שלכם. מאמן טוב יסרוק ויעריך את רמת הכושר שלכם ויתאים את האימונים כך שיתאימו לרמת ההתקדמות שלכם. תשומת הלב המיומנת והמקצועית של מאמן מוסמך ימנעו מכם סיכונים או שעמום בשגרת האימונים שלכם.
 

3.     מאמנים אישיים מקצועיים מחפשים תוצאות לטווח הארוך! מאמנים רוצים שלקוחות יגיעו ליעדיהם. הצלחה של המתאמן היא הצלחה של המאמן! מאמנים טובים ישלחו עדכונים, תזכורות, מסרים ועצות בהתאם ללוח האימונים ורמת היכולת הפיזית שלכם. מאמן טוב יכול לשפר לכם את המוטיבציה ולהוביל אותכם להשגת המטרות שלכם בצורה הנכונה והבטוחה. 

 

האם זה יקר להתאמן עם מאמן אישי? 

אנשים רבים חושבים שמאמנים אישיים הם רק לעשירים. מאמנים גובים תשלום לפי שעה, והם קשורים בדרך כלל לחדרי כושר יוקרתיים. 

לא בהכרח! 

ב- OLfitness מבינים היטב את העניין ומציעים מגוון רחב של שירותים ותוכניות אימון שיכולות לעזור לאוכלוסיית המנותחים. אימון אישי ב- OLfitness משתלם לכם יותר ממה שאתה חושבים. נכון שאימונים אישיים עולים יותר מסתם מנוי בחדר כושר, אבל ב- OLfitness אתם מקבלים הרבה עבור הכסף שלכם.

1.     תוכנית האימונים מבית OLfitness הינה ייחודית לאוכלוסיית מקוצרי הקיבה ולסובלים מעודף משקל. 

2.     תוכנית האימונים והליווי המקצועי עם מאמן כושר ובריאות מוסמך שעבר את התהליך כמוכם, מי שמבין מה אתם עוברים ומה אתם חשים ומרגישים.

3.     מדובר בתהליך שנבנה שלב אחר שלב שכול המטרה היא להביא אתכם לרמת הידע המתאים ולספק את ארגז הכלים הנכון לשמור על הבריאות שלכם ועל ההישגים שלכם.

4.     האימונים מתבצעים בסטודיו פרטי שמכיל את כול המכשירים הנחוצים לביצוע אימון מתאים ובטוח.

רק אתם יכולים להחליט אם הבריאות וההכוונה הנכונה של המאמן שווה את ההוצאה. השקעה במאמן אישי מוסמך שמבין בתחום הבריאטרי יכולה להיות אפסית לעומת ההשלכות הבריאותיות והכספיות של פעילות גופנית שלא מתאימה לכם. 

אם מאמן אישי הוא לא עבורכם (וזה יכול בהחלט להיות המקרה), יש לנו ב- OLfitness אפשרויות נוספות נהדרות עבורכם כדי שתישארו בשליטה, בכושר והחשוב ביותר בריאים. 

בנוסף ב- OLfitness נעזור לכם לבנות את חדר הכושר המושלם בבית או לבחור את הציוד המתאים לכם. חדר כושר ביתי יכול להיות אלטרנטיבה נהדרת לאימון. גם אם יש לכם מנוי בחדר כושר, מכוני כושר ביתיים נהדרים לימים שאינכם יכולים או רוצים לעזוב את הבית.

לפרטים נוספים:

·       פייסבוק:  https://www.facebook.com/OLfitness/

·       אינסטגרם: https://www.instagram.com/olfitnessclub/

·       אתר: https://www.dicard.co.il/olfitness

בריאות 👍💪

עופר לקסמן,
מנטור ומאמן לחיים בריאים.
מפתח השיטה BariLifestyle program 
טלפון: 052-6369991 
מייל: L1@ol-fitness.com
אתר: ol-fitness.com


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

חשיבות צריכת חלבון בתזונה היומית שלנו

💡החלבונים הם אבני הבניין של הגוף, החלבון במגוון סוגיו אחראי על בניית רקמות הגוף והשרירים💪, תורם לתהליכי שיקום וחידוש התאים ומחזק את המערכת...