יום חמישי, 23 ביולי 2020

תפקיד ‏המאמן והאימון ‏האישי ‏בתקופת ‏הקורונה

 
הזמינות הדיגיטלית והגישה החופשית למידע מציבים את מאמני הספורט בכמה דילמות לא פשוטות שקשורות לזהות המאמן, חשיבות המאמן, מהי הדרך הנכונה לאמן ומה הערך המוסף האמיתי של המאמן. 

נוסיף לכך את העובדה שאנו חיים בתקופה שבה כול שני וחמישי משנים הנחיות, אימונים בכלל ואימונים אישיים בפרט מקבלים משמעות אחרת לגמרי. 

סרטוני ההדרכה ואפליקציות אודות כושר ופעילות גופנית מאוד נגישים לכול המעוניין, מאמרים וכתבות שמסבירים כול מה שצריך בתחום התזונה והספורט אף הם נגישים מאוד, אבל יחד עם זאת כאשר בוחנים זאת לעומק חסר כאן משהו. חסר היחס, הקשב והיד המכוונת של המאמן שיתן את ההכוונה הנכונה - בקיצור... חסר הקשר האנושי. 

כול אדם באשר הוא, הוא עולם ומלואו - מה שמתאים לאחד יכול להיות מסוכן לאחר, מה שמקדם את האחד יכול להיות הרסני לאחר. 

כולנו יודעים שפעילות גופנית לגווניה הרבים חשובה לבריאותנו הפיזית והמנטלית באופן כללי, וחשובה שבעתיים בתקופה שבה אנו נאלצים לשנות הרגלי חיים כתוצאה מהקורונה, אבל גם צריך להבין שהגוף לא סלחן. פעילות ספורט לא נכונה יכולה להזיק לנו מאוד ולפגוע בתפקוד היום יומי שלנו בצורה משמעותית. 

לדעתי האישית, המשמעות של מאמן ואימון אישי תשתנה מקצה לקצה.

1. מאמן מקצועי צריך להיות ה waze שלכם: לכוון אותכם נכון להשגת המטרות והייעדים בצורה הטובה ביותר, ידריך אותכם כיצד לבצע את התרגילים בצורה נכונה ולדעת לשלב את עולם הספורט כחלק מחיי השיגרה שלכם. 

2.מאמן מקצועי יסרוק ויעריך את רמת הכושר שלכם ויתאים את האימונים כך שיתאימו לרמת ההתקדמות שלכם. 

3. תשומת הלב המיומנת והמקצועית של מאמן יחד עם הליווי והבקרה ימנעו מכם סיכונים או שעמום בשגרת האימונים שלכם.

4. מאמן מקצועי יעצים את הידע והמוטיבציה שלכם בתחומים שקשורים לפעילות הספורטיבית לגווניה הרבים. 

5. מאמן מקצועי יבנה תוכנית אימונים שמתאימה לאופי החיים שלכם, בריאותכם, מצבכם הגופני והמטרות שלכם.

בריאות 👍💪

שלכם
🙏
עופר לקסמן, 
יועץ בריאות, תזונה וספורט
לאוכלוסיית מנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל.
#BariLifestyle #OLfitness #BariLifestyle50plusefit
#bariatric #bariatricsurgery 
#fitness #fit #workout #training #health #wellbeing #healthychoices #active #strongmind #motivation #lifestyle #exercise

#בריאות #עודףמשקל #השמנה #אימוןאישילחיים #ספורט #כושר #תזונה #תוספיתזונה #ויטמינים #סוכרת #לחץדם #קיצורקיבה #ירידהבמשקל #אימוןאישי #פעילותגופנית #בריאות #השמנה 

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע אינו מתייחס למוצר או טיפול, הוא אינו התוויתי, ולא מהווה המלצה רפואית, ולא מיועד להנחות את הקוראים או לשמש כהמלצה, הוראה או עצה לקורא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי.

קרדיט לתמונה: www.pexels.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.

🚨 כיצד לצלוח מפגשים חברתיים לאחר ניתוח לקיצור קיבה

אחד האתגרים שכל מי שעובר את הניתוח לקיצור קיבה צריך להתמודד זה המפגשים המשפחתיים, החברתיים והמסיבות. אוכל תמיד מעורב במפגשים אלה...