יום חמישי, 17 בנובמבר 2022

🚨 כיצד לצלוח מפגשים חברתיים לאחר ניתוח לקיצור קיבה


אחד האתגרים שכל מי שעובר את הניתוח לקיצור קיבה צריך להתמודד זה המפגשים המשפחתיים, החברתיים והמסיבות. אוכל תמיד מעורב במפגשים אלה, ולכן מפגשים אלה יכולים להיות מקור לחרדה. 

אני רוצה לשתף אתכם בכמה טיפים כיצד להתמודד עם מצבים כאלה: 

🔸 תכנון מראש
שאלו את המארח אילו סוגי אוכל יוגשו במפגש. זה אולי נשמע לכם משונה או שאתם אולי לא מרגישים בנוח, אבל תאמינו לי זה אחד מהמהלכים היותר חשובים והחכמים שאתם תעשו עבורכם. המידע שתקבלו יעזור לכם לתכנן את היום שלכם ולהחליט האם אתם צריכים לאכול בבית או להביא איתכם משהו. אם כן החלטתם להביא משהו איתכם, הרעיון להביא מנה שאתם יודעים שאתם מסוגלים לאכול. מהלך כזה לא רק יעזור לכם אלא יעזור גם למארח. 

🔸 פעלו על פי שגרת החיים הרגילה שלכם
אין לדלג על ארוחות או לאכול פחות לפני האירוע. סבירות גבוהה שיציאה למסיבה על בטן ריקה תוביל לאכילת יתר או לתופעות כמו ירידת סוכר, סחרחורות וחולשה. יש לקחת בחשבון לאחר ניתוח לקיצור קיבה, אכילה לא מבוקרת מוביל להקאות.

🔸 סקירה של האוכל
לפני שאתם בכלל נגשים לאכול, בצעו סקירה, בדקו את כל המאכלים המוגשים ואז חזרו ובחרו רק את הבחירות הטובות ביותר עבורכם. אל תרגישו מחויבים לנסות את כל מה שמוצע. זכרו לאכול תחילה חלבון, אחר כך פירות וירקות!  
בחרו מזונות בריאים ואיכותיים. 

🔸 אחזו בצלחת קטנה
אם יש באפשרותכם לבחור גודל הצלחת, בחרו באפשרות של צלחת קטנה. הרעיון הוא שאתם לא יכולים להכיל כמות גדולה של אוכל על צלחת קטנה. תצטרכו לבחור היטב אילו מהמאכלים יכולים לתפוס את השטח המצומצם בצלחת שלכם ובבטן שלכם, (הלקוחות שלי מכירים את השיטה שלי "גבולות וחופש הפעולה"). שאתם מסיימים לאכול, יש להיפטר מהצלחת כדי שלא תתפתו להוסיף עוד משהו.

🔸 אחזו במשקה
נשיאת משהו בידיים ושתייה לאורך המפגש החברתי מקשה על האופציה להחזיק בצלחת. בנוסף, יש לקחת בחשבון אילו משקאות אתם צורכים במפגשים החברתיים. חלק מהמשקאות עלולים להכיל כמות קלוריות גבוהה. מים ומשקאות דלי קלוריות הם האפשרות והבחירה הטובה ביותר עבורכם. באשר לצריכת משקאות אלכוהוליים, יש לקחת בחשבון שלאחר הניתוח לקיצור קיבה, סביר להניח שהסבילות שלכם לאלכוהול עשוייה להיות מופחתת.

🔸 אין לשבת או לעמוד ליד האוכל:
נסו למקם את עצמכם רחוק ככל האפשר מהאוכל. 
ככל שתבלו יותר זמן בישיבה או בעמידה ליד אוכל, כך גדל הסיכוי שתתפתו לאכול. טעימות ונישנושים לאורך האירוע יוביל אתכם לאכול יותר מהמתוכנן, לצרוך יותר קלוריות ואולי גם לתחושה לא נעימה עד רמה של הקאות.

🔸 תהיו מעורבים חברתית:
ככל שאתם תהיו יותר מעורבים חברתית באירוע, כך תשומת הלב והמיקוד מהאוכל ירד. תשוחחו, מעברו מאחד לשני ותהיו פעילים באירוע. זה מעולה חברתית וזה מעולה לבריאות שלכם. 

💡לסיכום - יש לזכור שהמטרה במפגשים החברתיים היא בילוי עם המשפחה והחברים. למרבה הצער, האוכל במפגשים אלה נהפך למוקד המרכזי. 
"האוכל במפגשים הוא לא העיקר" - חזרו על המשפט זה שוב ושוב ושוב!

👍 מוזמנים לתייג את כל מי שפוסט זה רלוונטי עבורו. 

📚 מעוניינים בטיפים נוספים ולהישאר מעודכנים? 
✅ שתפו ודרגו אותי, Sharing is Caring 
https://www.facebook.com/OLfitness

✅ הצטרפו לאחת מהקבוצות הסגורות שלי בווצאפ שמיועדות לאוכלוסיית מנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל. לפרטים נוספים, מוזמנים לפנות אלי בפרטי.

עופר לקסמן, 
יועץ בריאות, תזונה וספורט
לאוכלוסיית מנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל.
#BariLifestyle #OLfitness #BariLifestyle50plusefit
#bariatric #bariatricsurgery 
#fitness #fit #workout #training #health #wellbeing #healthychoices #active #strongmind #motivation #lifestyle #exercise

#בריאות #עודףמשקל #השמנה #אימוןאישילחיים #ספורט #כושר #תזונה #תוספיתזונה #ויטמינים #סוכרת #לחץדם #קיצורקיבה #ירידהבמשקל #אימוןאישי #פעילותגופנית #בריאות #השמנה 

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע אינו מתייחס למוצר או טיפול, הוא אינו התוויתי, ולא מהווה המלצה רפואית, ולא מיועד להנחות את הקוראים או לשמש כהמלצה, הוראה או עצה לקורא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי.

קרדיט לתמונה: www.pexels.com


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.

🚨 כיצד לצלוח מפגשים חברתיים לאחר ניתוח לקיצור קיבה

אחד האתגרים שכל מי שעובר את הניתוח לקיצור קיבה צריך להתמודד זה המפגשים המשפחתיים, החברתיים והמסיבות. אוכל תמיד מעורב במפגשים אלה...